fbpx

Merrni identitetin grek

Merreni tani!

  Συμπληρώνοντας τη φόρμα, αποδέχεστε τους Όρους Χρήσης και την Πολιτική Απορρήτου

  Identitetin grek

  Mundeni te merni Identitet Grek?

  Identitetin grek

  Merrni nënshtetësinë Greke dhe jetoni si shtetas grek!

  3 + 1 Arsyet për të marrë shtetësinë!

  Pse nenshtesine Greke dhe jo leje qëndrimi?

  1

  Paguaj vetëm një herë!

  Me marrjen e Shtetësisë Greke ju ndaloni të paguani mijëra euro në rinovime dhe ju mbani këto para!
  Ju bëheni shtetas grek me:
  Me shtetësi, ju kurrë nuk paguani më për rinovimin e lejes së qëndrimit tuaj dhe përveç kësaj:

  2

  Keni më shumë të drejta!

  3

  Lejet e thjeshta të qëndrimit nuk janë të mjaftueshme se pse!

  Ju i keni paguar deri tani shumë të shtrenjta:
  Lejat e qëndrimit mund t’ju kushtojë më shumë se 6,000 € ndërsa qytetari deri në 800 €!
  Këto janë shpenzime për licenca që nuk ju lejojnë të punoni në një vend tjetër përveç Greqisë.
  Merrni një identitet grek dhe jetoni si shtetas grek. Mos paguani për rinovimin e lejes së qëndrimit nëse keni të drejtën e shtetësisë!
  Për të marrë shtetësinë greke, duhet të qëndroni në Greqi 7 vjet me leje qëndrimi ose 3 vjet me lejeqëndrimi nëse:
  Kategoria e veçantë është fëmijët e lindur në Greqi me procedura më të lehta dhe më ekonomike.

  4

  Bëni jetën tuaj më të lehtë!

  Bëhuni qytetar i një vendi modern evropian dhe thoni lamtumirë rradhët në shërbimet e të huajve, me shpenzimet e lejeve të qëndrimit çdo 3 ose 5 vjet dhe ankthi për të parandaluar marrjen e letrave nuk duket ilegale!

  Në OYM gjejmë zgjidhje!

  Së bashku fitojmë identitetin grek!

  Ne jemi në anën tuaj edhe për shtetësinë greke!

  Ne tejkalojmë vështirësitë dhe ju japim zgjidhje për gjithçka!

  Dëshironi kombësinë por mendoni intervistën?

  Ekipi ynë organizon seminare disa ditë përpara intervistës tuaj dhe ju përgatit si duhet që të mos keni probleme ditën kur jepni intervistën!

  Ne po ju përgjërojmë për intervistën me seminare të organizuara nga profesionistë të specializuar në çështjet e shtetësisë me materiale që vazhdimisht krijojnë dhe përditësojnë drejtuesit me përvojë për t’iu përgjigjur çdo PYETJE që do t’ju bëjen.

  Seminaret organizohen gjithmonë afër datës së intervistës, kështu që ju mund të studioni kohët e fundit pa harruar ndonjë informacion!

  Për më shumë informacion në lidhje me seminaret dhe për të shkarkuar të lirë kapitullin e parë të pyetjeve, klikoni këtu.

  Sa për çështjet me ushtrinë…. Ne OYM kemi zgjidhjen!

  Si pjesë e firmës ligjore BCLA, ne po punojmë me të vetmin Zyrë Ligjore Ushtarake në Greqi.

  Me 25 vjet përvojë në çështjet ushtarake, Zyra mund t’ju garantojë se nuk do të keni ndonjë problem nëse fitoni shtetësi.

  Pyetjet më të shpeshta

  Politografisi është blerja zyrtare e shtetësisë nga dikush që deri atëherë ishte shtetas i një shteti tjetër. Me politografisin ju merrni të drejta dhe detyrime të barabarta me pjesën tjetër të qytetarëve.

  1. Ju duhet të jeni një i rritur në kohën e paraqitjes së deklaratës së natyralizimit

  2. Ju nuk jeni dënuar më së fundi me burgim për të paktën një vit në dekadën e fundit

  3. Mos bëni një vendim deportimi kundër jush

  4. Mbajë një titull përfundimtar të qëndrimit të ligjshëm

  Për të vazhduar me kërkesën për shtetësi greke duhet të keni letrat përkatëse që vërtetojnë rastin tuaj. Në OYM ju ndihmojmë të gjeni këto dokumente.

  Për të marrë shtetësinë e fëmijës suaj, duhet:

  ose kanë përfunduar arsimin e detyrueshëm në një shkollë greke (shkollë fillore dhe të mesme),
  ose kanë ndjekur të gjitha gjashtë klasat e arsimit të mesëm (shkollën e mesme dhe të mesme)
  ose të kenë një diplomë të shkollës së mesme greke dhe të kenë diplomuar nga një universitet ose TEI grek.

  Jo. Për të marrë një shtetësi, duhet të keni një leje qëndrimi. Certifikata të tilla si Certifikata e Kaltër, buletine të tilla si Karta e Azilit ose llojet e tjera të dokumenteve të qëndrimit të përkohshëm nuk lejojnë shtetësinë.

  6 muaj pas aplikimit për Shtetësinë Greke, do të ftoheni në një intervistë me Komitetin e Natyralizimit. Pyetjet janë përgjithësisht të përgjithshme në lidhje me jetën tuaj, punën tuaj, vendin tuaj të origjinës.

  Atëherë pyetjet tuaja do të jenë në lidhje me historinë, gjeografinë, kulturën, jetën politike, vendin tuaj të banimit dhe çështjet aktuale që kanë të bëjnë me shoqërinë greke. Për të gjithë këtë, OYM ju ndihmon me seminare të veçanta ku mësoni se çfarë dhe si të përgjigjeni.

  Buzëqeshjet tuaja janë shpërblimi ynë!

  Ekipi i Këshilltarëve të Mbështetjes

  Ageliki Nasiopulu

  «Trishtihem me faktin kur flas me njerez te cileve iu kane marre lek pa u realizuar qellimi dhe pa iu bere pune reale.Me gezon fakti qe une mund te korrigjoj kete.»

  Marilena Santek

  «Kur deshiron me te vertete te ndihmosh nje njeri dhe nga kjo buron nje bashkepunim I mire, atehere gjendet menyra per te realizuar.»

  Οι δικές σας ιστορίες!

  Υπάρχει πρόβλημα με τα χαρτιά σας;
  Ρωτήστε τον ΟΥΜ πώς να το λύσετε:

  Μάθετε πώς θα αποκτήσετε
  Άδεια Διαμονής

  Μάθετε πώς θα αποκτήσετε
  Άδεια Διαμονής

  Δικαιούστε Ελληνική Ταυτότητα;
  Αποκτήστε την τώρα!

  Παιδί γεννημένο στην Ελλάδα?
  Μάθε πως θα βγάλεις Ιθαγένεια.

  ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΓΙΑ ΤΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ

  Θέλω έκπτωση 30% στις μεταφράσεις

  Keni problem me dokumentet tuaja?
  Pyetni OYM se si ta zgjidhë:

  Perfitoni Shtetesi greke
  Mëso se si për të marrë shtetësinë greke

  اگر آپ کے کاغزات میں کوئ مسلہ ہے یہاں پھر آپ کوپہلی دفہ
  کاغزات بنوانیں ہیں او ۔و۔م۔ سے راپط کریہں

  مفت اپ ڈیٹ!
  رہائشی اجازت نامہ حاصل کرنے کے لئے کس طرح معلومات حاصل کریں:

  هل لديك الحق في الحصول على الهوية اليونانية!
  ؟احصل علها الان

  ولدالطفلفياليونان؟
  تعلمكيفيةالحصولعلىالجنسية.

  هل توجد أية مشكلة في أوراقك؟
  إسألوا مُنظمة دعم المُهاجرين كيف تحلونها:

  გააქვთ პრობლემა თქვენს საბუთებთან დაკავშირებით?
  მოგვმართეთ OYM-ი გასცემს პასუხს ყველა თქვენს შეკითხვას

  [formidable id=8]

  უფასო ინფორმაცია!
  გაიგეთ თუ როგორ მიიღოთ საბერძნეთის მოქალაქეობა:

  [formidable id=7]

  Узнайте, как получить вид на жительство!


  Scroll to Top